ЗНО

ЗНО 2017
 
 
 
Зовнішнє незалежне оцінювання 2017 року буде проведено з 23 травня до 15 липня, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.07.2016 №889 «Деякі питання проведення у 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Мінюсті 09.08.2016 р. №1114/ 29244.
 
Перелік навчальних предметів для вибору: українська мова і література, математика, історія України, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова, фізика, хімія, біологія, географія, російська мова.
 
Абітурієнти матимуть можливість скласти тести не більш як із чотирьох предметів із 12 запропонованих.
 
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів: українська мова і література (українська мова), математика або історія України (період XX - поч. XXI століття), а також ще один предмет за вибором випускника зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації (ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.
 
Для ДПА крім української мови можна обирати математику (2-й предмет) та історію України (3-ій предмет).
 
Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти запрошує майбутніх абітурієнтів відвідати сайт www.lvtest.org.ua та пройти он-лайн тестування з метою належної підготовки до ЗНО 2017
 
Додаткова інформація:
 
www. testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти;
 
www.lvtest.org. – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
 
0322422660 0- гаряча лінія Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

 

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЗДАЧІ ЗНО?

ПСИХОЛОГІЧНІ ПОРАДИ УЧНЕВІ.

 

Задовго до ЗНО.

Спочатку підготуй місце для занять. Забери зі столу усі зайві предмети, зручно розклади свої зошити, підручники, ручки тощо;

Можна доповнити інтер’єр кімнати жовтим та фіолетовим кольорами, оскільки вони підвищують розумову активність. Не потрібно перефарбовувати стіни, а достатньо картини, занавіски, серветки,  лампи, тощо.  Також цікаво зауважити, що за твердженням вчених запах лимону у вашій кімнаті підвищує розумову працездатність на 20%.

Склади план своєї роботи.  Перед тим визнач -  Хто ти є ? -  сова чи жайворонок.  Склади  план занять на кожен день. Важливо чітко знати, що ти робиш і не говорити усім оточуючим:  «Я займаюся чи готуюсь», «Я вивчаю саме певний розділ, конкретний матеріал»;

Починай із найважчого, але посильного. Легше і приємніше залишай на після обіду

Чергуй заняття із відпочинком. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається  після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня  не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної перерви збільшуй на 5 хв. Не забувай у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час. .

Тренуйся щоденно робити тести. Роби це із секундоміром.

Не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, вчися робити короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядай.

Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв, після того, як ви вивчали новий матеріал, а згодом через добу. Кожне  наступне повторення повиннно бути коротшим попереднього.

Займася самопереконанням, При всій своїй простоті, це є дуже дієва зброя. Повторюй про себе . Я знаю багато, я спокійний, я впевнений, я розумний і т.д., я напишу добре тестування.

День перед здачею ЗНО.

Багато хто вважає, що щоб повінстю підготуватися до іспитів бракує одного дня. Це невірно.  Вже після обіду важливо  припинити готуватися, здійснити прогулянку на свіжому повітрі, прийняти душ, підготувати  одяг,  документи, інші необхідні речі.

 У день ЗНО.

Будь зконцентрованим. Не звертай уваги на поведінку оточуючих. Для тебе повинен існувати лише текст завдань і годинник.

Дій швидко, але не поспішай.  Перед тим як дати остаточну відповідь , двічі прочитай завдання, переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.

Спочатку берись за ті завдання, у правильності відповідей  яких ти не сумніваєшся. 

Пропускай!  Потрібно навчитися швидко пропускати важкі  і незрозумілі завдання, щоб згодом до них повернутися.

Читай завжди уважно завдання до кінця.

 Думай лише про поточне завдання. Коли ти бачиш нове завдання, забуть про попереднє.

Якщо попереднє завдання тобі не під силу, забудь про цю проблему. Наступне завдання це шанс набрати додаткові бали.

Використовуй методику виключення.  Якщо не знаєш правильної відповіді, то можна розпізнати усі невірні відповіді в силу їхньої абсурдності.

День перед складанням ЗНО

Зовнішнє незалежне тестування — це важлива подія в житті кожного абітурієнта, тому в день перед тестуванням варто приділити собі та своєму відпочинку максимум часу.

Зовнішнє незалежне тестування вимагає багато уваги. Тому напередодні ЗНО не варто себе перевантажувати, постійно тренуючися складати тести, знову й знову вивчаючи нотатки або підручники.

Необхідно:

  • виспатися, щоб прокинутися в хорошому настрої, бадьорим, готовим до великих звершень;
  • підготуватися психологічно, налаштуватися лише на позитив. Для цього можна роздрукувати власний сертифікат, у якому варто проставити з обраних для тестування предметів максимальну кількість балів. Буде добре, якщо такий сертифікат буде постійно перед очима;
  • закохатися в обраний для ЗНО предмет, відчути, що він вартий захоплення, інтересу. У своє захоплення слід дійсно повірити;
  • пам'ятати, що думки матеріалізуються, тому не можна сумніватися у своїх знаннях. Думайте про можливості, які відкриються після складання ЗНО: про нових друзів, омріяну професію, переваги студентського життя; 
  • повторити вивчений матеріал, щоб упевнено почуватися на зовнішньому тестуванні. На це виділити той чає, коли працюється найкраще;
  • за декілька днів до тестування «сісти» на спеціальну «розумову» дієту. До звичайного раціону можна додати мюслі, банани, родзинки, горіхи й шоколад;
  • провести вільний час на свіжому повітрі, найкраще — у парку.

 

Дуже важливим для досягнення успішного результату є правильний розрахунок часу на виконання завдань усіх форм.